Opinion Tool – badania, które mówią więcej

Opinion Tool to narzędzie stworzone przez Instytut Badań Samorządowych w celu analizy badań. U podstaw powstania tej aplikacji była chęć, by badania były użytecznym i czytelnym narzędziem do podejmowania kluczowych decyzji. Dzięki OT można nie tylko poznać opinie i potrzeby respondentów, ale także zagłębić się w prawdziwy sens ich odpowiedzi. Wśród możliwości Opinion Tool jest m.in. sprawdzenie, jak uzyskane wyniki przedstawiają się na tle innych miast.

Sprawdzaj i analizuj zlecone badania

Jedną z największych możliwości, jakie daje narzędzie Opinion Tool, jest łatwe i wygodne przeglądanie oraz analizowanie i komentowanie wszystkich zleconych przez siebie badań. Korzystając z tej aplikacji, można w czytelny sposób przeglądać wyniki zarówno na komputerze czy tablecie, jak i również na smartfonie. Dzięki temu w jednym miejscu w przejrzysty sposób mamy zgromadzone wszystkie informacje.

Narzędzie Opinion Tool daje możliwość przeglądania wyników za pośrednictwem wygodnej prezentacji, a dodatkowo można analizować dane i wprowadzać własne uwagi i pytania. Dzięki tej aplikacji możemy być w stałym kontakcie z analitykami realizującymi nasze badanie. Dogodnym ułatwieniem jest możliwość zebrania wszystkich dostępnych danych i na ich podstawie samodzielne wygenerowanie przejrzystych raportów w uniwersalnym pliku PDF dostosowanym do potrzeb.  

Śledź trendy i zmiany nastrojów

Wiadomo, że opinie i poglądy respondentów się zmieniają, na co mają wpływ m.in. trendy czy różne nastroje. Dzięki aplikacji Opinion Tool można sprawdzać i śledzić owe zmiany. Poprzez przejrzyste zestawienie i porównanie wielu badań, dużo łatwiej można zauważyć panujące trendy oraz ciekawe procesy zachodzące w społeczeństwie. Narzędzie Opinion Tool daje unikalną możliwość porównywania wyników z danymi zebranymi w całym kraju. Można także porównać badania zlecone przez siebie i sprawdzić na przykład, jakie zaszły zmiany w kontekście dwóch lub więcej ostatnich badań. Dodatkowo można sprawdzić, jak wyniki badania wypadają na tle innych miast – dobór opcji jest tutaj dowolny, samemu można zdecydować, czy chcemy zestawić wyniki z miastem o podobnej wielkości, czy z miastem z pobliskiego regionu. Unikalna wiedza pozwoli na zrozumienie uzyskanych danych w odpowiednim kontekście.

 

Zgłębiaj tajniki badania

Kolejną możliwością, jaką daje aplikacja Opinion Tool jest przeliczanie i zestawianie ze sobą wyników badań. O tyle jest to ciekawe, ponieważ samodzielnie można stworzyć tabele krzyżowe i sprawdzić, jak głosowały poszczególne grupy. Dzięki temu narzędziu można samodzielnie sprawdzić, jak wyglądają zależności pomiędzy dwoma, a nawet trzema dowolnymi pytaniami. Za pomocą OT także można generować prognozy wyborcze oraz symulacje wyników w różnych konfiguracjach w zależności od wybranych zmiennych – aplikacja pozwala m.in. na przeprowadzenie symulacji wyników I i II tury na podstawie danych zawartych w badaniu a także tworzyć prognozy wyborcze.

Aplikacja jest obecnie w wersji beta co oznacza możliwe błędy i niedociągnięcia. Każdego dnia dodawane są także nowe funkcjonalności i narzędzia. Zależało nam w gorącym okresie badań przed wyborami na pokazaniu możliwości jakie może nieść za sobą taka unikalna aplikacja. Zapraszamy do wspólnego tworzenia Opinion Tool i zgłaszania swoich uwag na adres kontakt@opiniontool.pl.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką