Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Co czytać przez długi weekend

Na zbliżający się czas odpoczynku polecamy artykuły na StanPolityki.pl oraz na LokalnaPolityka.pl. Przedstawiamy 3 artykuły dostępne darmowo oraz 3, do których dostęp możliwy jest dla abonentów OGBPro. Znajdziecie tu najciekawsze sondaże, analizy i raporty!

Artykuły otwarte

Zaufanie do rządu i opozycji – maj 2021

Instytut Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl przeprowadził badanie, które sprawdziło, komu bardziej ufają Polacy – rządowi czy opozycji. Jak zmieniła się sytuacja po ostatnich wydarzeniach w Sejmie? Okazuje się, że w ostatnim czasie rząd z opozycją zamieniły się miejscami w rankingu zaufania.

Co czytać przez długi weekend

Co czytać przez długi weekend

Jak zmieniała się dokładność sondaży

26 maja mijają dokładnie 2 lata od wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których firmy badawcze (w tym IBSP) nie popisały się dokładnością. To dobry moment, by sprawdzić, jak zmieniała się skuteczność przewidywań firm badawczych w ostatnich latach i od czego to zależało. Sprawdzamy też, które firmy badawcze od 2019 roku najbardziej poprawiły swoje przewidywania.

Sondaż parlamentarny – maj 2021

Jak wyglądałby Sejm, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę? Sprawdzamy w najnowszym sondażu parlamentarnym IBSP dla StanPolityki.pl przeprowadzonym w dniach 13-14 maja. W naszym artykule sprawdziliśmy, ile mandatów otrzymałaby najprawdopodobniej każda z partii.

Artykuły z OGBPro

Fundusz Inwestycji Lokalnych a polityka

Na LokalnaPolityka.pl przeanalizowaliśmy dotacje przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na jednego mieszkańca powiatu i zestawiliśmy te dane z poparciem, jakie w tych regionach zdobyły PiS i KO w wyborach parlamentarnych na jesieni 2019.

Czy Polacy popierają likwidację ograniczeń w zarobkach prezydentów miast?

Postanowiliśmy zapytać Polaków, co sądzą na temat pomysłu likwidacji ustawowych ograniczeń w zarobkach prezydentów miast. Co na ten temat uważają? Czy w opinii powszechnej pensje włodarzy powinny być zróżnicowane?

Czy wyborcy chcą bezpośredniego wyboru starostów?

W najnowszym badaniu IBS dla LokalnaPolityka.pl zapytaliśmy wyborców, czy ich zdaniem wybór starostów na wzór wyborów prezydentów miast powinien odbywać się w sposób bezpośredni. Czy według nich powinno dojść do zmiany ordynacji wyborczej?

StanPolityki.pl oraz LokalnaPolityka.pl są powiązanymi portalami w ramach Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Dostęp do wszystkich treści na obu stronach możliwy jest dla abonamentów OGBPro.

Czytasz ten artykuł w ramach darmowego dostępu. Aby uzyskać więcej treści, analiz, badań i raportów - zarejestruj się i sprawdź 2 tygodniowy okres próbny.

Badania potrzeb mieszkańców w samorządach, sondaże samorządowe realizowane przez IBS
Prognozy wyborów na prezydentów miast oraz do sejmików województw
Raporty specjalne, rankingi miast oraz rankingi prezydentów
Cykliczny newsletter w wersji polskiej i angielskiej oraz indywidualny dostęp do sondaży i prognoz przed ich publikacją
Pełen dostęp do aktualnych i archiwalnych treści analiz LokalnaPolityka.pl
Sesje Q&A dotyczące polityki samorządowej
Zarejestruj się i sprawdź

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką