Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Co czytać w święta? Najciekawsze raporty, badania i analizy Lokalnej Polityki

Do poczytania w święta przygotowaliśmy kilka najciekawszych otwartych analiz z LokalnaPolityka.pl, które mogliście przegapić. Nasze raporty, badania i analizy pozwolą Wam być na bieżąco w temacie polityki samorządowej.

Czy walka ze smogiem nadal jest priorytetem dla Polaków?

Zapytaliśmy Polaków, czy potrzeba walki ze smogiem jest ich zdaniem nadal aktualna. Mimo wzmożonych działań miast, zwłaszcza tych, w których jeszcze kilka lat temu wskaźniki kilkakrotnie przekraczały dozwolone normy, nie udało się rozwiązać problemu smogu całkowicie. Badania przeprowadzone w kilkunastu miastach Polski dowodzą, w jakim stopniu walka o czyste powietrze jest dziś priorytetem dla ich mieszkańców.

W Rzeszowie Warchoł będzie jak Krupa czy jak Ujazdowski?

Czy prezydentem Rzeszowa zostanie Marcin Warchoł? W analizie prezentujemy sylwetki kandydatów na prezydentów – Wrocławia Kazimierza Ujazdowskiego oraz Katowic – Marcina Krupy przewidując, czy w Rzeszowie powtórzy się scenariusz powyższych miast. Czy namaszczenie kandydata przez ustępującego prezydenta i rozpoznawalność w regionie to recepta na zwycięstwo?

Samorządowy Ranking Zaufania 2021 – TOP 5 prezydentów

W Samorządowym Rankingu Zaufania Instytut Badań Samorządowych sprawdził, którzy prezydenci dużych miast cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków. Spośród 10 prezydentów największych miast, czyli Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina i Białegostoku, wyszczególniliśmy piątkę, którą wyborcy darzą największym zaufaniem.

Międzymiastowa Pawłowskiego

W Święta zachęcamy także do posłuchania naszej nowej serii podcastów: Międzymiastowa Pawłowskiego, w których Prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej – Łukasz Pawłowski – analizuje sytuację polityczną w samorządach.

 

Banner - prezydenci (co czytać w święta)

Ranking prezydentow (co czytać w święta)

Czytasz ten artykuł w ramach darmowego dostępu. Aby uzyskać więcej treści, analiz, badań i raportów - zarejestruj się i sprawdź 2 tygodniowy okres próbny.

Badania potrzeb mieszkańców w samorządach, sondaże samorządowe realizowane przez IBS
Prognozy wyborów na prezydentów miast oraz do sejmików województw
Raporty specjalne, rankingi miast oraz rankingi prezydentów
Cykliczny newsletter w wersji polskiej i angielskiej oraz indywidualny dostęp do sondaży i prognoz przed ich publikacją
Pełen dostęp do aktualnych i archiwalnych treści analiz LokalnaPolityka.pl
Sesje Q&A dotyczące polityki samorządowej
Zarejestruj się i sprawdź

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką