Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kto wygra wybory? – 07.02


Śledzimy dzień po dniu wybory samorządowe 2024. Kto zostanie nowym prezydentem miasta? Kto ma największe szanse na rządzenie w sejmikach? Czyli wprost – kto wygra wybory samorządowe? Codziennie: sondaże, prognozy, dane i analizy.

Wiemy, kto będzie nowym prezydentem Łodzi… w 2029!

Dokładnie za 2 miesiące odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych, dlatego dziś zaczynamy nasz wyborczy blog, gdzie codziennie (trzymajcie kciuki) będziemy publikować jakiś sondaż, dane lub prognozę w wyborach na prezydenta miasta, lub do sejmiku, wkrótce też uzupełniony o wideo z wykorzystaniem naszego Story Wall.

Zaczynamy od Łodzi, gdzie w trakcie wyborów parlamentarnych podczas badania Exit Poll OGB podobnie, jak w innych miastach pytaliśmy o intencje wyborcze w wyborach samorządowych. Dzięki temu, że badaliśmy opinie realnych wyborców, którzy właśnie oddali głos w wyborach parlamentarnych i mogliśmy porównać zebrane dane z wynikami PKW w tym samym miejscu, uzyskaliśmy najdokładniejszy wynik z możliwych.

PORÓWNANIE SONDAŻY EXIT POLL

ZREALIZUJ SONDAŻ W SWOI MIEŚCIE Z NAGRODZONYM INSTYTUTEM!

analiza przedwyborcza również na Tik Toku!

@ogb_pro

» W przypadku Łodzi już wtedy wiedzieliśmy, że Hanna Zdanowska wystartuje ponownie w wyborach na prezydenta i przez to wyścig o Łódź został rozstrzygnięty na wiele miesięcy przed głosowaniem.

» Dzięki badaniu, które przeprowadziliśmy, wiemy jednak dlaczego prezydent Łodzi ponownie będzie ubiegać się o prezydenturę (mimo że chciała startować do PE). Obok Hanny Zdanowskiej, jako kandydatki na prezydenta zapytaliśmy o Krzysztofa Kwiatkowskiego i jego wynik w tym sondażu, dużo mówi o politycznej sytuacji w mieście.

» Krzysztof Kwiatkowski oczywiście nie wystartuje w tych wyborach i nie będzie walczył z Hanną Zdanowską. Polityk ten poczeka aż za 5 lat Hanna Zdanowska, nie będzie mogła z powodu ograniczenia kadencyjności włodarzy miast, po raz kolejny  startować i wtedy będzie faworytem tych wyborów.

Badanie zrealizowane podczas badania Exit Poll OGB
Łódź: Poparcie w I turze wyborów prezydenckich
(Exit Poll OGB 15.10.2023)
Hanna Zdanowska (KWW Hanny Zdanowskiej) - 47.52%
Krzysztof Kwiatkowski (KWW Krzysztofa Kwiatkowskiego) - 21.28%
Waldemar Buda (PiS) - 16.31%
Tomasz Trela (Nowa Lewica) - 14.89%
Data:
15.10.2023
Źródło:
Exit Poll OGB
Technika badawcza:
Exit Poll

bądź na bieżąco

» Gdyby w obecnych wyborach Hanna Zdanowska (tak jak planowała) wystawiła swojego zastępcę Adama Pustelnika, ten miałby bardzo trudne zadanie, by utrzymać urząd w rękach komitetu obecnej prezydent. Nawet połączone siły Hanny Zdanowskiej i KO mogłoby nie powstrzymać Kwiatkowskiego przed wygraną - tutaj pełne dane z badania (dostępne dla użytkowników OGB Pro).

» Dziś ani Hanna Zdanowska, ani KO nie zaryzykują startu innego kandydata, właśnie dlatego by ratusz nie wpadł w ręce Kwiatkowskiego. Ponowny start Zdanowskiej daje jej zapleczu i samej KO 5 lat na to, by z tym problemem sobie poradzić.

KUP RAPORTY SPECJALNE