Prognozy szans kandydatów

Redakcja lokalnej polityki ocenia prawdopodobieństwo wygranej kandydatów w wyborach prezydenckich w poszczególnych miastach.

Słupsk

Obecny prezydent: Robert Biedroń

Ostatnia frekwencja: 39.76%
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 74 819

Uzasadnienie

11 października 2018

Jak pokazuje nasz najnowszy sondaż w Słupsku kandydatka Roberta Biedronia, Krystyna Danilecka-Wojewódzka jest bliska zakończenia wyborczej rywalizacji już w I turze. Jeżeli jednak dojdzie do II tury, o wejście do niej będą rywalizować ze sobą Beata Chrzanowska z Koalicji Obywatelskiej i Anna Mrowińska z Prawa i Sprawiedliwości. Faworytką pozostaje jednak K. Danilecka-Wojewódzka i to ona najpewniej będzie rządzić Słupskiem przez kolejnych 5 lat.

13 września 2018

W Słupsku starcie o fotel prezydenta będzie należało do jednych z najbardziej wyrównanych w nadchodzących wyborach samorządowych. W walce zmierzy się obecna wiceprezydent, Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Beata Chrzanowska. Kandydatka obecnego prezydenta, Roberta Biedronia, czyli K. Danilecka-Wojewódzka wydaje się w tym wyścigu liderem. O wadze Słupska na samorządowej mapie Polski niech świadczy fakt, że kandydatka KO w Słupsku wystąpiła na konwencji obok kandydatów w takich miastach jak Gdańsk, Szczecin i Warszawa. Szanse kandydatek w Słupsku oceniamy na 60% do 40% na korzyść K. Danileckiej-Wojewódzkiej.

Sondaże

Słupsk: Poparcie w I turze wyborów prezydenckich (IBS, 09-10.10.2018)
Krystyna Danilecka-Wojewódzka - 45.48% KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia
Beata Chrzanowska - 17.73% Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Anna Mrowińska - 17.39% Prawo i Sprawiedliwość
Mirosław Betkowski - 3.34% KW Słupskie Porozumienie Obywatelskie
Rafał Kobus - 0.67% SLD Lewica Razem
Nie wiem / Trudno powiedzieć - 15.38%
Data:
09/10/2018
Źródło:
Instytut Badań Samorządowych
Technika badawcza:
CATI
Wielkość próby:
500

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką