Krzysztof Żuk

KWW Krzysztof Żuk

Kadencja: 3
Poparcie w 2014 roku: I tura 62.32%
-
Krzysztof Żuk
4.0
Prawie pewna wygrana

Ocena

10 maja 2018
4.0
Prawie pewna wygrana

Mimo toczącej się sprawy o wygaszenie mandatu Krzysztofa Żuka związanej ze sporem na linii K. Żuk – wojewoda lubelski nie wydaje się, żeby mogła ona realnie zaszkodzić prezydentowi. Na chwilę obecną wyrok sądowy dalej nie zapadł. Żukowi udało się zgromadzić wokół siebie praktycznie cały elektorat antyPiS co mocno zbliża go do scenariusza, w którym wygrywa w I turze. Kandydat PiS Sylwester Tułajew ma ogromną stratę w sondażach do K. Żuka i nie jest w stanie mu realnie zagrozić.

31 lipca 2018
4.5
Prawie pewna wygrana

Krzysztof Żuk zbudował wokół siebie bardzo silny komitet poparcia. Jego walka o trzecią kadencję popierana jest przez PO, .N, PSL, SLD oraz Wspólny Lublin, co pozbawia go jakiegokolwiek kontrkandydata po tej stronie sceny politycznej. Tym samym Lublin będzie miastem z silną polaryzacją wyborców PiS i antyPiS, jednak pozycja K. Żuka jest teraz zdecydowanie silniejsza niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Wzrastają też szanse na zakończenie wyborów już w I turze.

25 września 2018
4.0
Prawie pewna wygrana

Wysoki wynik, jaki PiS osiąga w całym kraju, zwiększa zagrożenie dla obecnego prezydenta. W Lublinie w wyborach do parlamentu w 2015 r. PiS otrzymało 40,84% głosów (przy wyniku w kraju na poziomie 37,58%). Dziś średnia sondaży dla PiS waha się w granicach 40-42%, co może przełożyć się na wyższe poparcie dla ugrupowania także w samym Lublinie. Mimo to Krzysztof Żuk nadal może ze spokojem zapatrywać się na jesienne wybory i ich wyniki.

8 października 2018
4.5
Prawie pewna wygrana

Według opublikowanego przez nas sondażu Krzysztof Żuk może czuć się spokojny o swoją reelekcje. Po rozłożeniu głosów niezdecydowanych wyborców chce na niego zagłosować 68,22% mieszkańców miasta. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego w ostatnich tygodniach kampanii Krzysztof Żuk zakończy wybory już w I turze głosowania 21 października.

Artykuły

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką