Tadeusz Truskolaski

Prezydent Białegostoku

Kadencja: 4
Poparcie w 2014 roku: I tura 56.21%
-
Tadeusz Truskolaski
4.5
Prawie pewna wygrana

Ocena

14 maja 2018
4.5
Prawie pewna wygrana

Tadeusz Truskolaski walczy o prezydenturę w Białymstoku po raz czwarty. Tylko w 2010 r. został wybrany w I turze głosowania z poparciem 68,53%. W tegorocznych wyborach ma szansę na powtórzenie takiego scenariusza. Największe prawdopodobieństwo znalezienia się w II turze miał Jacek Żalek z PiS, jednak po jego ostatnich zachowaniach w Sejmie, w stosunku do protestujących niepełnosprawnych szanse na realne zagrożenie obecnemu prezydentowi spadły niemal do zera. W Białymstoku brak też kandydata o centrowym profilu co mocno gra na korzyść T. Truskolaskiego i daje małe realne szanse na zmianę w fotelu prezydenta.

31 sierpnia 2018
4.0
Prawie pewna wygrana

W Białymstoku badania pokazują, że najbardziej prawdopodobna jest druga tura, w której urzędującemu T. Truskolaskiemu przyjdzie zmierzyć się z Jackiem Żalkiem z PiS. Sytuacja ta może być o tyle trudna dla T. Truskolaskiego, że w drugiej odsłonie głosowania dojdzie do połączenia głosów elektoratów PiS i Kukiz'15, co może bardzo zbliżyć do siebie wyniki obu kandydatów i wyrównać rywalizację. Tym samym szanse urzędującego prezydenta na czwartą już kadencję są dziś mniejsze niż jeszcze kilka miesięcy temu.

9 października 2018
4.5
Prawie pewna wygrana

Jak pokazuje nasze badanie z 8 października, wybory w Białymstoku zakończą się pewnie już w I turze. Wzrosty poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości w kraju nie przełożyły się na poparcie dla kandydatów tej partii zarówno w Białymstoku, jak i w Lublinie.

Artykuły

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką