Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Samorządowy Ranking Zaufania 2021 – TOP 5 prezydentów, którym ufamy najbardziej

W Samorządowym Rankingu Zaufania, Instytut Badań Samorządowych sprawdził dla Lokalnapolityka.pl, którzy prezydenci dużych miast cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków.

Najbardziej ufamy Rafałowi Trzaskowskiemu

Spośród 10 prezydentów największych miast czyli Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina i Białegostoku, wyszczególniliśmy piątkę z największym zaufaniem.

Jak pokazuje Samorządowy Ranking Zaufania, Polacy najbardziej ufają Rafałowi Trzaskowskiemu – prezydentowi Warszawy (43,03%).  Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (34.89%), a podium zamyka prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (26,79%). Pozostałych dwóch prezydentów z najwyższym zaufaniem to Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania (24,43%) oraz Jacek Sutryk (23,06%) – prezydent Wrocławia.

TOP 5 prezydentów z największym zaufaniem

Rafał Trzaskowski - 43.03%
Aleksandra Dulkiewicz - 34.89%
Jacek Majchrowski - 26.79%
Jacek Jaśkowiak - 24.43%
Jacek Sustryk - 23.06%

To już druga edycja Samorządowego Rankingu Zaufania, pierwsza została zrealizowana przez Instytut Badań Samorządowych w 2019 roku. W pełnej wersji artykułu i raportu Samorządowy Ranking Zaufania 2021 – dowiesz się, jak wygląda cała stawka 10 prezydentów. Kto jest liderem nieufności, kto zyskał największą rozpoznawalność oraz jak zmieniały się sympatie Polaków przez ostatnie 1,5 roku.

W raporcie są także szczegółowe dane z podziałem na płeć, wiek czy poglądy ankietowanych. 

Należący do Ogólnopolskiej Grupy Badawczej Instytut Badań Samorządowych został nagrodzony przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ za najlepsze badania w miastach w wyborach samorządowych w 2018 roku. IBS był także jedynym, który wskazywał, że Rafał Trzaskowski wygra wybory w Warszawie już w I turze. 

Więcej informacji, analiz, badań i prognoz samorządowych można przeczytać zakładając darmowe konto testowe na ogbpro.pl.

Czytasz ten artykuł w ramach darmowego dostępu. Aby uzyskać więcej treści, analiz, badań i raportów - zarejestruj się i sprawdź 2 tygodniowy okres próbny.

Badania potrzeb mieszkańców w samorządach, sondaże samorządowe realizowane przez IBS
Prognozy wyborów na prezydentów miast oraz do sejmików województw
Raporty specjalne, rankingi miast oraz rankingi prezydentów
Cykliczny newsletter w wersji polskiej i angielskiej oraz indywidualny dostęp do sondaży i prognoz przed ich publikacją
Pełen dostęp do aktualnych i archiwalnych treści analiz LokalnaPolityka.pl
Sesje Q&A dotyczące polityki samorządowej
Zarejestruj się i sprawdź

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z lokalną polityką