Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kto wygra wybory? – 26.03


Śledzimy dzień po dniu wybory samorządowe 2024. Kto zostanie nowym prezydentem miasta? Kto ma największe szanse na rządzenie w sejmikach? Czyli wprost – kto wygra wybory samorządowe? Codziennie: sondaże, prognozy, dane i analizy.

Exit Poll OGB w Poznaniu!

W Poznaniu, podczas kwietniowych wyborów parlamentarnych, OGB będzie realizować badanie Exit Poll dla telewizji WTK. Z tego powodu przyglądamy się sytuacji politycznej w tym mieście i sprawdzamy, jakie szanse Jacek Jaśkowiak ma na reelekcję.

55% szans na reelekcję Jacka Jaśkowiaka

W najnowszym scoringu opublikowanym w marcu 2024 roku Jacek Jaśkowiak otrzymał 49 punktów zmiany. Tym samym według naszych założeń istnieje 45% prawdopodobieństwo, że w kwietniu zakończy on swoją prezydenturę w Poznaniu. Polityk swoje punkty zmiany otrzymał ze względu na to, że obecnie sprawuje już drugą kadencję, a im więcej lat polityk pełni funkcję prezydenta, tym zwiększa się jego szansa na zmianę. Dodatkowo Prawo i Sprawiedliwość może liczyć w mieście tym na niskie poparcie, a im niższy wynik otrzymuje ta partia, tym wyższe szanse na reelekcję prezydenta. Jacek Jaśkowiak otrzymał również punkty za start z ramienia partii politycznej, a nie własnego komitetu.

» Podczas badania Exit Poll OGB, poznaniacy oprócz zagadnień dotyczących wyborów parlamentarnych zostali zapytani o ocenę włodarza miasta oraz o to, czy chcieliby, aby w ich mieście doszło do zmiany na tym stanowisku. 43,13% mieszkańców Poznania, oceniło obecnego prezydenta dobrze, a prawie ¼ z nich nie miało o działaniach polityka aż tak dobrej opinii.

Jak ocenia Pan(i) obecnego Prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka? (suma)

Źle
Ani dobrze ani źle
Dobrze

ZREALIZUJ SONDAŻ W SWOI MIEŚCIE Z NAGRODZONYM INSTYTUTEM!

analiza przedwyborcza również na Tik Toku!

@ogb_pro

Kto wygra w Poznaniu? Który kandydat ma największe szanse na zostanie prezydentem miasta? #wybory #poznań #ogbpro #storywall #polityka #Jaśkowiak

♬ Exercise - Vin Music

Raport - Gdzie zmienią się prezydenci w 2024?

» 29,63% wyborców Trzeciej Drogi oceniło polityka pozytywnie. Ich zdanie podzielał podobny odsetek zwolenników Nowej Lewicy (30,77%). Jednak to elektorat Koalicji Obywatelskiej był największym entuzjastą działań polityka, ponieważ 67,16% z nich wystawiło mu pozytywną notę. 

Ocena prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka – 10.2023 (wyborcy KO)

Źle
Ani dobrze ani źle
Dobrze