Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kto wygra wybory? – 28.03


Śledzimy dzień po dniu wybory samorządowe 2024. Kto zostanie nowym prezydentem miasta? Kto ma największe szanse na rządzenie w sejmikach? Czyli wprost – kto wygra wybory samorządowe? Codziennie: sondaże, prognozy, dane i analizy.

Sondaż OGB – wybory na prezydenta Białegostoku

W badaniu Ogólnopolskiej Grupy Badawczej w Białymstoku sprawdziliśmy, na kogo zagłosowaliby mieszkańcy tego miasta podczas wyborów na prezydenta miasta. Czy zostałby wybrany on w I turze, czy doszłoby do kolejnej tury głosowania?

Tadeusz Truskolaski z wygraną w I turze wyborów

Wśród zdecydowanych wyborców, czyli już po rozdzieleniu odpowiedzi niezdecydowanych, obecny prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski (Koalicja Obywatelska) mógłby liczyć na 54,88% głosów i tym samym wygrałby wybory w I turze głosowania. Henryk Dębowski (Prawo i Sprawiedliwość) zdobyłby drugi wynik, otrzymując 26,92% głosów. 8,46% – na takie poparcie mógłby liczyć Rafał Greś, którego wystawiły połączone siły Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Na Jarosława Galeja z KWW Spoza Sitwy zagłosowałoby 5,83% mieszkańców Białegostoku, a reprezentanta Nowej Lewicy Andrzeja Aleksiejczuka na stanowisku prezydenta Białegostoku, chciałoby zobaczyć 3,91% osób, mieszkających w tym mieście.

Raport – Gdzie zmienią się prezydenci w 2024?

ZREALIZUJ SONDAŻ W SWOI MIEŚCIE Z NAGRODZONYM INSTYTUTEM!

analiza przedwyborcza również na Tik Toku!

@ogb_pro

Kogo według sondażu OGB wybiorą białostoczanie na prezydenta? Czy Truskolaski utrzyma swoją pozycję? #Białystok #Truskolaski #Żalek #wybory

♬ Powerful songs like action movie music – Tansa
Badanie zrealizowane przez Ogólnopolską Grupę Badawczą
Białystok: Poparcie w I turze wyborów prezydenckich
(OGB, 03.2023)
Tadeusz Truskolaski (KO) - 54.88%
Henryk Dębowski (PiS) - 26.92%
Rafał Greś (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy) - 8.46%
Jarosław Galej (KWW Spoza Sitwy) - 5.83%
Andrzej Aleksiejczuk (Nowa Lewica) - 3.91%
Źródło:
Ogólnopolska Grupa Badawcza
Technika badawcza:
CATI
Wielkość próby:
1000

Exit Poll OGB również w Radomiu

@ogb_pro

Kto prezydentem Radomia? Czy rywalizacja miedzy kandydatami będzie zacięta? #Radom #wybory #Witkowski

♬ Battle Music Style Electro House BGM(836671) - OYKT

Trzecim miastem, w którym zostanie przeprowadzony Exit Poll OGB podczas wyborów samorządowych w kwietniu, jest Radom. W związku z tym sprawdzamy, jakie szanse ma Radosław Witkowski na reelekcję i kto stanowi dla niego najpoważniejsze zagrożenie w walce o prezydencki fotel?

55% szans na reelekcję

Według najnowszego scoringu z marca 2024 roku Radosław Witkowski, otrzymał 41 punktów zmiany, co stwarza 45% prawdopodobieństwo, że nie zostanie po raz kolejny prezydentem Radomia. Polityk otrzymał punkty zmiany, przede wszystkim ze względu na wynik, który uzyskał w I turze w poprzednich wyborach samorządowych, ponieważ według analiz, ma on duże znaczenie dla kolejnej reelekcji. Kolejne punkty Radosławowi Witkowskiemu zostały przyznane za brak większości w radzie miasta oraz za wynik w II turze wyborów.