Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kto wygra wybory? – 30.03


Śledzimy dzień po dniu wybory samorządowe 2024. Kto zostanie nowym prezydentem miasta? Kto ma największe szanse na rządzenie w sejmikach? Czyli wprost – kto wygra wybory samorządowe? Codziennie: sondaże, prognozy, dane i analizy.

Prognoza do sejmików wojewódzkich

» Pozycja Prawa i Sprawiedliwości w sejmikach słabnie – według prognozy względem 2018 r. partia ta traci już 32 mandaty. Zyskuje na tym KO, które mogłoby samodzielnie sprawować władzę w 1 województwie (zachodniopomorskim), a z po połączeniu sił opozycyjnych w dodatkowych 10. Z kolei PiS mimo najwyższej łącznej liczby mandatów sam miałoby większość w 3 województwach (lubelskim, podkarpackim, małopolskim), a po dogadaniu się z Konfederacją i Bezpartyjnymi Samorządowcami w kolejnych 2 – podlaskim oraz świętokrzyskim.

» Koalicja Obywatelska w Sejmiku Łódzkim, Dolnośląskim oraz Śląskim, partia Donalda Tuska musiałaby zawrzeć sojusz z Trzecią Drogą oraz Nową Lewicą, aby zdobyć wymaganą liczbę mandatów, aby móc rządzić. W pozostałych 7 wystarczyłyby głosy ugrupowania Szymona Hołowni oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Raport – Gdzie zmienią się prezydenci w 2024?

ZREALIZUJ SONDAŻ W SWOI MIEŚCIE Z NAGRODZONYM INSTYTUTEM!

analiza przedwyborcza również na Tik Toku!

@ogb_pro

Która partia zdobędzie największe poparcie w sejmikach w skali ogólnopolskiej? Jak zmieniało się ono w ostatnim czasie? #sejmiki #wybory2024 #pis #ko

♬ Motivation – neozilla

Poparcie do Sejmików Wojewódzkich – prognoza 07.2024

KO
PiS
Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
Trzecia Droga
Nowa Lewica
Bezpartyjni Samorządowcy
Inne Komitety