Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kto wygra wybory? – 21.03


Śledzimy dzień po dniu wybory samorządowe 2024. Kto zostanie nowym prezydentem miasta? Kto ma największe szanse na rządzenie w sejmikach? Czyli wprost – kto wygra wybory samorządowe? Codziennie: sondaże, prognozy, dane i analizy.

Prognoza poparcia dla partii w miastach prezydenckich zapowiada nam zaciętą walkę pomiędzy koalicjantami

Dziś na LokalnaPolityka.pl, opublikowaliśmy najnowszą prognozę parlamentarną dla miast prezydenckich, w której sprawdziliśmy aktualne poparcie partii politycznych. Przy okazji poprzedniej prognozy, analizowaliśmy komu szkodzi niskie poparcie PiS, a dziś patrzymy na poparcie dla pozostałych partii.

» Mimo że prognozowane poparcie partii politycznych w miastach prezydenckich w wyborach parlamentarnych ma większe znaczenie w przypadku Prawa i Sprawiedliwości, to jednak w niektórych przypadkach może wpływać również na wyniki wyborów na prezydentów miast również w przypadku pozostałych partii.

» Top 5 miast z najwyższym poparcie dla Nowej Lewicy to Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin, Włocławek i Jaworzno.

TOP 5 miast z najwyższym poparciem dla Nowej Lewicy – prognoza

Dąbrowa Górnicza
Sosnowiec
Będzin
Włocławek
Jaworzno

ZREALIZUJ SONDAŻ W SWOI MIEŚCIE Z NAGRODZONYM INSTYTUTEM!

analiza przedwyborcza również na Tik Toku!

@ogb_pro

Raport - Gdzie zmienią się prezydenci w 2024?

» W niektórych miastach, takich jak Dąbrowa Górnicza, Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica wystawiły wspólnego kandydata, jednak w innych, tak jak we Włocławku oprócz walki o prezydenturę z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, kandydaci tych partii będą musieli zmierzyć się także ze sobą

» Wysokie poparcie dla Nowej Lewicy, może być w takich przypadkach jednym z czynników, który zadecyduje o tym, że politycy tych partii będą walczyć o to samo miejsce w II tury wyborów na prezydentów miast, ponieważ walka o podobny elektorat, zwłaszcza w pierwszej turze będzie premiowało kandydata startującego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

» Do analogicznej sytuacji tylko z kandydatami Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi dojdzie w Poznaniu. O sytuacji w tym mieście można więcej przeczytać artykule w “Kto wygra wybory” z 21 lutego, który powstał przy ostatniej prognozie dla miast prezydenckich.